Gençlerde Balkanlara yine damgamızı vurduk

Bosna - Hersek´in Zenica kentinde 11 ülkenin katılımı ile düzenlenen 2018 Balkan Gençler Şampiyonası´nda Türkiye, ferdi maçlarda üç altın, üç gümüş, sekiz bronz olmak üzere 14 madalya kazandı.
Takım maçlarında ise Türkiye 4 madalya kazandı. Böylece Milli takımımız Şampiyonayı toplamda 18 madalya ile tamamladı.
Ülkemize altın madalyaları genç tek bayanlarda Gülpembe Özkaya, genç çift bayanlarda Betül Nur Kahraman/Merve Nur Öztürk ve genç karışık çiftlerde Alican Şeker/Betül Nur Kahraman kazandırdı.
Genç Bayan Milli takımımız ise takım maçlarında Altın madalya elde etti.
Genç Tek Bayanlarda Gülpembe Özkaya finalde Betül Nur Kahraman´ı 4-2, Genç Karışık çiftlerde Alican Şeker/Betül Nur Kahraman finalde Umut Emre Başsan/Gülpembe Özkaya ikilisini 3-1, Genç çift bayanlarda ise Betül Nur Kahraman / Merve Nur Öztürk finalde Romen Hudusan/Popescu çiftini 3-0 mağlup ederek ülkemize altın madalya kazandırdı.

Betül Nur Kahraman genç tek bayanlarda, Yücel Ocak/Özgür Yılmaz yıldız çift erkeklerde, Umut Emre Başsan/Gülpembe Özkaya ise genç karışık çiftlerde final oynayarak gümüş madalya kazandılar. 
Takım maçlarında ise Genç Erkek Milli takımımız ile Yıldız Erkek Milli takımımız gümüş madalya kazandı.

Ayrıca Tugay Yılmaz genç tek erkeklerde, Ece Haraç genç tek bayanlarda, Özgür Yılmaz yıldız tek erkeklerde, Bilal Selim Tok/Tugay Yılmaz, Umut Emre Başsan/Alican Şeker genç çift erkeklerde, Şükran Cangir/Zeynep Karaca yıldız çift bayanlarda, İbrahim Atuğ/Emir Baha Sönmez yıldız çift erkeklerde, Bilal Selim Tok/Aybüke Öner ise genç karışık çiftlerde bronz madalya kazandı.

Türkiye takım karşılaşmalarında biri altın, ikisi gümüş olmak üzere 3 madalya kazandı.

Betül Nur Kahraman, Gülpembe Özkaya, Merve Nur Öztürk, Ece Haraç ve Aybüke Öner´den kurulu Genç Bayan takımımız, sırasıyla Karadağ, Bosna-Hersek, Kosova ve Makedonya´yı aynı sonuçla 3-0 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı Finalde Romanya´yı 3-2 mağlup eden Genç Bayan takımımız finalde de Bulgaristan´ı 3-0 yenerek 8 ülkenin katıldığı Şampiyonada altın madalyanın sahibi oldu.
Bilal Selim Tok, Tugay Şirzat Yılmaz, Ali Can Şeker, Saadettin Gençer ve Umut Emre Başsan´dan oluşan Genç Erkek takımımız Bosna-Hersek ve Karadağ´ı aynı skorla 3-2, Kosova´yı da 3-0 yenerek finale çıktı. Finalde Romanya´ya 3-1 yenilen Genç Erkek takımımız 9 ülkenin katıldığı Şampiyonada gümüş madalya kazandı.
Yücel Ocak, Özgür Yılmaz, İbrahim Atuğ ve Emir Baha Sönmez´den kurulu Yıldız Erkek takımımız finale gelinceye kadar oynadığı maçlarda sırasıyla Karadağ, Arnavutluk, Slovenya, Bosna-Hersek ve Bulgaristan´ı aynı sonuçla 3-0 mağlup etti. Final maçında Romanya´ya 3-0 yenilen Yıldız Erkek Milli takımımız ikinci olarak 10 ülkenin katıldığı Şampiyonada gümüş madalya kazandı.
Feyza Demir, Şükran Cangir, Zeynep Karaca ve Simge Devrim İnal´dan oluşan Yıldız Kız takımımız ise Bulgaristan ve Karadağ´ı aynı sonuçla 3-0, Bosna-Hersek´i ise 3-2 yenmesine rağmen, yarı finalde Moldova´ya, 3.lük maçında ise Sırbistan´a aynı skorla 3-0 yenilerek 11 ülkenin katıldığı Şampiyonayı 4.sırada tamamladı ve bronz madalya kazandı.

07.06.2018

Diğer Haberler