BAKANLIKTAN MASA TENİSİNE BÜYÜK DESTEK

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanımız Kerim KOÇ, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU´nu makamında ziyaret etti.

Bakan KASAPOĞLU ile Masa Tenisi üzerine sohbet eden Başkan KOÇ, Türkiye´nin en ücra köşelerine dahi Masa Tenisi´ni götüreceklerini söyledi. Ülkenin her yerinde Masa Tenisi´nin oynanması için projeler ürettiklerini ifade eden KOÇ, Masa Tenisi´nin ve Spor kültürünün yaygınlaşması için tüm güçleriyle çalışmaya devam edeceklerinin belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı´nın Masa Tenisi´nin tabana yayılması konusuna sahip çıktığına değinen KOÇ, bu alanda Bakanlıkla birlikte çalışacaklarını söyledi. 

Masa Tenisinin temele yayılması konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Türkiye Masa Tenisi Federasyonuna destek olacaklarını belirten Sayın KASAPOĞLU, Masa Tenisi´nin tabana yayılması için okulların çok büyük önem teşkil ettiğine değindi. Masa Tenisi´nin geniş kitlelere ulaşması için Masa Tenisi masası ve malzemesi seferberliği başlatacakları müjdesini veren Sayın KASAPOĞLU, her konuda Masa Tenisi Federasyonuna destek verecekleri mesajını verdi. 

Ülkemizde yerli malzeme üretimiyle ilgili olarak Federasyonun yaptığı çalışmaları takdir ettiğini belirten Bakan KASAPOĞLU, yerli malzeme üretimini desteklediğini sözlerine ekledi.

25.09.2018

Diğer Haberler