Özge Yılmaz/Ece Haraç Avrupa 3.lüğünü elde etti.

Portekiz´in Guimaraes kentinde devam eden Avrupa Gençler Şampiyonasında, Yıldız Çift Bayanlarda Milli sporcularımız Özge Yılmaz/Ece Haraç, yarı finalde Rus Slautina/Malinina ikilisine 3-2 yenilerek Avrupa üçüncülüğünü elde ettiler.
Geçen yıl Hırvatistan´ın başkenti Zagrep´de düzenlenen Avrupa Gençler Şampiyonasında Yıldız Çift Bayanlarda, Özge Yılmaz/Ece Haraç çifti yine Avrupa 3.lüğünü kazanmıştı. 
Özge Yılmaz/Ece Haraç çifti ilk turda İngiliz Gidney ve İrlandalı O´Rahilly çiftini 3-0, ikinci turda ise İsveçli Arvidsson/Holgersson ikilisini 3-1, son 16 turunda ise Zaderova/Bardsley çiftini 3-0, çeyrek finalde Laurenti/Natalia Brinza ikilisini 3-1 mağlup ettiler. 
 
Üç temsilcimiz çeyrek finalde veda etti
 
Yıldız Tek Bayanlarda Ece Haraç, Fransız rakibi Lutz´u 4-2 mağlup ederek çeyrek finale yükseldi. Milli sporcumuz çeyrek finalde Alman Bondareva´ya yenildi.  
Yıldız Çift Bayanlarda, Şükran Cangir/Betül Töz ve Özge Yılmaz/Ece Haraç ikilileri rakiplerini yenerek çeyrek finale yükseldi. Şükran Cangir/Betül Töz ikilisi son 16 turunda Fransız Pavade/Lutz çiftini 3-2, Özge Yılmaz/Ece Haraç ikilisi ise Çek Zaderova/ İngiliz Bardsley çiftini 3-0 yenerek çeyrek finale yükseldiler. Genç Çift Bayanlarda ise Simay Kulakçeken Romen partneri Mihela Paeasu ile birlikte son 16 turunda Hırvat Santek/Franoviç çiftini 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi. Milli sporcularımız çeyrek final maçlarında Alman rakiplerine mağlup oldular.

Avrupa Şampiyonasında 7 sporcumuz son 16 turuna kaldı

Portekiz´in Guimaraes kentinde devam eden Avrupa Gençler Şampiyonası ferdi müsabakalarında, 7 Milli sporcumuz Ana Tablo son 16 turuna kaldı. Genç Tek Erkeklerde Talha Yiğenler, 1.turda Lüksemburglu Balaban´ı 4-1, 2.turda Belçikalı Jaques´i 4-0, 3.turda ise Fransız Rembert´i 4-1 yenerek son 16 turuna kaldı. Milli sporcumuz son 16 turunda İngiliz Tom Jarvis ile karşılaşacak. Genç Çift Erkeklerde Talha Yiğenler ve Zihni Batuhan Şahin ikilisi 1.turda Portekizli Magalhaes/Da Silva çiftini 3-2, 2.turda ise Rus Abusev/Katsman ikilisini 3-1 yenerek son 16 turuna kaldı. Sporcularımız son 16 turunda Çek Martinko/Valenta çiftiyle karşılaşacak. Yıldız Tek Bayanlarda Özge Yılmaz, ilk turu bye geçtikten sonra, 2.turda Bulgar Hristova´yı, 3.turda ise Romen Singeorzan´ı aynı sonuçla 4-0 yenerek son 16 turuna kaldı. Milli sporcumuz son 16 turunda Rus Slautina ile karşılaşacak. Aynı kategoride bir diğer sporcumuz Ece Haraç ise ilk turda Sırp Reka Bezeg´i 4-3, 2.turda Moldovalı Natalia Brinza´yı 4-2 ve 3.turda Gallerli Anna Hursey´i 4-3 mağlup ederek son 16 turuna kaldı. Sporcumuz son 16 turunda Fransız Lutz ile oynayacak. Yıldız Çift Bayanlarda, Şükran Cangir/Betül Töz ikilisi, ilk turda İsveçli Muskantor ve Norveçli Wetzel çiftini, ikinci turda ise İtalyan Armanini/Vivarelli ikilisini aynı sonuçla 3-2 mağlup ederek son 16 turuna kaldı. Sporcularımız son 16 turunda Fransız Pavade/Lutz çiftiyle karşılaşacak. Bu kategorideki diğer sporcularımız Özge Yılmaz/Ece Haraç çifti ise ilk turda İngiliz Gidney ve İrlandalı O´Rahilly çiftini 3-0, ikinci turda ise İsveçli Arvidsson/Holgersson ikilisini 3-1 yenerek son 16 turuna kaldılar. Milli sporcularımız son 16 turunda Çek Zaderova ve İngiliz bardsley çiftiyle karşılaşacak. Genç Çift Bayanlarda Simay Kulakçeken Romen partneri Mihela Paeasu ile birlikte ilk turda Rus Tailakova/Kazantseva çiftini 3-1, 2.turda ise Portekizli Pisco/Santos çiftini 3-2 yenerek son 16 turuna kaldı. Sporcularımız son 16 turunda Hırvat Santek/Franoviç çiftiyle karşılaşacak.

22.07.2017

Diğer Haberler