AVRUPA MASA TENİSİ´NDE TÜRK İMZASI...

Koronavirüs salgını nedeniyle üzücü bir dönemin yaşandığı Avrupa Masa Tenisi´nde, 2021 yılına ümitle girilirken, Türkiye´nin de imzasının bulunduğu "Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Gelişim Webinarı" çalışmasının 18 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştireceği bugün açıklandı.

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlumuz Sn. Samet Polat´ın Direktörlük görevini alacağı çalışmada, 2 bilim insanı - Prof. Dr. Amir Zulic ve Prof. Dr. Ivana Sadaic - "Hangi yöntemlerle ve nasıl - sonuca bağlı kalmadan - sporcunun performansına odaklanılmalıdır" konusunu işleyecek. Milli takım seviyesindeki antrenör ve sporculara açık olacak bu çalışmada, her ülkenin 2 erkek & 2 kadın antrenör ve 2 erkek & 2 kadın sporcu kotası yer alacaktır. Online bir platform üzerinden gerçekleşecek bu çalışma, hem sporcu, hem de antrenörlere açık olma özelliğiyle de dikkat çekiyor. Hatırlanacağı üzere, 2020 yılının Ağustos ayındaki ETTU Antrenör Webinarı´nda da Türkiye´nin imzası bulunmaktaydı. 

Konuyla ilgili Federasyon Başkanımız Sn. Fatih Karaca ise şu açıklamayı yaptı :" Dünyaca zor bir dönemden geçiyoruz ve yaşanılan sıkıntılar hâlâ devam ediyor. Güçlü ve büyük bir ülke olan Türkiye´mizin, bu süreçte lider kimliğini, spor alanında sahalara yansıtabilmekten dolayı gurur duyuyoruz. Sporcu ve antrenör gelişimi için önemli çalışmalar yürütmekten dolayı gurur duyuyor, Samet kardeşimize çabaları için teşekkür ediyoruz, ülkemiz masa tenisi için her daim çalışmaya devam edeceğiz.. Çalışmalarımızda bizlere her daim destek olan Sayın Cumhurbaşkanımız ve Gençlik & Spor Bakanımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz."

Webinar Direktörü Samet Polat ise şu ifadeleri kullandı :" Avrupa Masa Tenisi´nde ilk kez hem sporcuların, hem de antrenörlerin gelişimi için online bir çalışma yapılacak. Bu çalışmanın beyin takımında olmaktan ve Türkiye´mizi başarıyla temsil etmekten gururluyum. Kıtamızda ve Dünyada sözü geçen bir Türkiye için tüm gücümle çalışmaya devam edeceğim. Çalışmalarımızda bizlere destek olan Gençlik ve Spor Bakanımıza, Spor Genel Müdür Yrd. Veli Ozan Çakır hocama, Federasyon Başkanımız Fatih Karaca´ya ve beni destekleyen herkese teşekkürler."

05.01.2021

Diğer Haberler