Avrupa Masa Tenisi Federasyonu Komitelerinde iki Türk Başkanvekili !

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu, 3 Ekim 2020 tarihinde yaptığı online toplantıda komite üyelerini belirlerken, Türkiyemiz adına sevindirici haberler geldi.

Yönetim Kurulu üyemiz Savaş Ertufan, komiteye aday olan 13 isim arasından "Veteranlar Komitesi Başkanvekili" olarak seçilirken,  Dış İlişkiler sorumlumuz Samet Polat ta komiteye aday olan 20 isim arasından "Gençlik Komitesi Başkanvekili" olarak  seçildi. Emre Başkan hocamız ise "Paralimpik Komite Üyesi" olarak seçilen 4 isimden birisi oldu. Komitelere seçilen görevlilerimiz Eylül 2022´ye kadar görevlerini sürdürecektir. 

Türkiye Masa Tenisi tarihinde, Avrupa Masa Tenisi Federasyonu komitelerinin bu önemli görevleri ilk kez Türk isimlere verilirken konuyla ilgili Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Sn. Fatih Karaca şu açıklamalarda bulundu: "Öncelikle yönetim kurulu üyemiz Savaş Beyi, genç arkadaşımız Samet´i ve Emre hocamızı bu önemli görevler için yürekten kutlarım. Kıtamızda söz sahibi bir ülke olarak masa tenisinin gelişimine uluslararası bazda katkı vermek ve Avrupa´da daha ileri gitmek bizim için önemli bir hedef, bu hedef doğrultusunda güzel adımlar attığımız için mutlu ve gururluyuz. Tüm Masa Tenisi camiasına destekleri için teşekkür ediyor, komitelerde görev alacak üyelerimizi yürekten tebrik ediyorum."

04.10.2020

Diğer Haberler