Avrupa ikincisi Özge Yılmaz yurda döndü

En İyi 10´lar Turnuvası´nda Avrupa ikincisi olan Özge Yılmaz ve antrenörü Halil Adak yurda döndü.

Avrupa Masa Tenisi Federasyonu (ETTU) tarafından her yıl kendi kategorisinin en iyi 10 sporcusunun katılımı ile düzenlenen 15 yaş altı Avrupa En İyi 10´lar Turnuvası´nda Avrupa ikinciliğini elde eden milli sporcumuz Özge Yılmaz, THY´nin 18.15 Manchester uçuşuyla İstanbul Atatürk Havalimanı´na geldi. 

Avrupa ikincisi Özge Yılmaz ve antrenörü Halit Adak, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu yetkililerimiz tarafından çiçeklerle karşılandı.

Atatürk Havalimanı dış hatlar geliş katında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Milli Masa Tenisçimiz, " İngiltere´nin Manchester kentinden geliyorum. Avrupa´nın en iyi 10´lar Turnuvasına katıldım. Orada 9 tane maç yaptım. 6´sını kazandım. Diğer maçlarımı da kazanabilirdim. Birinci olmayı çok istiyordum. Turnuvada ikinci oldum. Bu başarımdan dolayı mutluyum. Daha iyisini yapacağımı düşünüyorum.  12 Eylül´de A Milli takımla beraber Büyükler Avrupa Şampiyonası için Lüksemburg´a gideceğim. Hedefim 2020 Olimpiyatları´na katılmak ve orada daha büyük başarılar elde etmek" dedi.

 

13.09.2017

Diğer Haberler