Özge Yılmaz ITTF Egitim Kampına davet edildi

Milli sporcumuz Özge Yılmaz, ITTF tarafından her kıtadan seçilmiş 15 yaş altı sporcuların çağrıldığı 2017 ITTF Rough Diamonds Eğitim Kampına davet edildi.
10-19 Aralık 2017 tarihleri arasında Lüksemburg´da yapılacak olan kampta ülkemizi Milli takım antrenörümüz Tuncay Bozkurt ve Milli sporcumuz Özge Yılmaz temsil edecek. Top 10 Avrupa ikincisi Milli sporcumuz Özge Yılmaz, Eylül ayında 1.si yapılan kampa da davet edilmiş ancak kulübünün ETTU Kupası maçlarından dolayı katılamamıştı.
Rough Diamonds Eğitim Kampının amacı, 15 yaş altı kategorisinde performans sporcusu olmaya aday olan genç yetenekli oyunculara, yeteneklerini ve becerilerini uluslararası arenada sergilemelerini sağlayacak güçlü bir bireysel yaklaşım ve motivasyon faktörü ile kaliteli koçluk ve kaliteli eğitim sunmak.
Özge Yılmaz da Avrupa Gençler Şampiyonası ve Top 10 Turnuvasındaki başarılı performansı ile ITTF´in en prestijli kampına Avrupa Kıtasını temsilen davet edildi. 

Ilıcak Millilerimizi yalnız bırakmadı

Lüksemburg Büyükelçimiz Haluk Ilıcak, ITTF´in Lüksemburg’da düzenlediği Nadir Elmaslar Gelişim Kampı’nda ülkemizi temsil eden Top 10 Avrupa 2.si sporcumuz Özge Yılmaz ve Milli takım antrenörümüz Tuncay Bozkurt´u makamında ağırlandı.

Eylül ayında yine Lüksemburg´da yapılan Büyükler Avrupa Şampiyonası´nda Lüksemburg Büyükelçimiz Haluk Ilıcak ile tanışma imkanı bulduklarını söyleyen TMTF Dış İlişkiler Kurulu Başkanı Samet Polat ´´ Lüksemburg’da, Sayın büyükelçimizin büyük desteğini görmüştük. Daha sonrasında irtibatı koparmadık. Kamp öncesi de Haluk beyle irtibata geçtik, millilerimiz ile en iyi şekilde ilgileneceğini belirtti. Başkanımız Kerim Koç ta Eylül ayında vermiş olduğu imzalı raket ve forma sözünü unutmadı. Özge ve Tuncay Hocamız kendilerine Federasyonumuz adına takdim ettiler” dedi.
Lüksemburg Büyükelçimiz Haluk Ilıcak´ın ITTF Eğitim Kampında kendilerini kabul etmesinden büyük mutluluk duyduklarını söyleyen  Milli antrenörümüz Tuncay Bozkurt ´´Avrupa´nın kara kışında, sımsıcak bir ilgiyle karşılaştık. Sayın Büyükelçimize nazik daveti, ilgisi ve desteği için çok teşekkür ediyoruz. Ülkemizi temsil etmekten her zaman onur duymakla beraber, burada kendimizi yalnız hissetmemenin sevincini yaşıyoruz” diye konuştu.

 

 

09.12.2017

Diğer Haberler