A MİLLİLER OLİMPİYAT ELEMELERİ İÇİN KATAR´A GİTTİ

Kadın ve Erkek A Mili takımı sporcularımız 9-14 Mart 2021 tarihlerinde Katar´ın başkenti Doha´da düzenlenecek ITTF Yüksek Performans Kampına katılmak üzere Katar´a gitti.
Antrenörler  Vedat Erim ve Halil Adak yönetimindeki A Milli takımlarımızda Sibel Altınkaya, Özge Yılmaz, İbrahim Gündüz ve Talha Yiğenler yer alıyor.

Teknik ve taktik ağırlık bir çalışma programıyla kampı tamamlayacak olan Millilerimiz kamp sonunda 14-17 Mart 2021 tarihleri arasında yine Katar´ın başkenti Doha´da yapılacak olan Tokyo Olimpiyatları Masa Tenisi elemelerine katılacaklar. Elemelere erkeklerde 73, Kadınlarda ise 60 sporcu katılacak.

Masa Tenisi Milli Takımı olarak olimpiyat elemelerine sıkı bir antrenman temposuyla hazırlandıklarını işaret eden Erkek A Milli Takımı Teknik Direktörü Vedat Erim, hedeflerinin Japonya’nın başkenti Tokyo’da yapılacak olan 2020 Olimpiyat Oyunlarına katılarak başarılı sonuçlar elde etmek olduğunu söyledi. Kadın A Milli takım Teknik Direktörü Halil Adak ise "Masa Tenisinde olimpiyatlarda, ilk kez Türk sporcularla temsil edilmeye çok yakınız. İnşallah olimpiyatlarda bir ilki gerçekleştireceğiz´´ diye konuştu.

TMTF Başkan Vekili Vali Şerif Yılmaz ile birlikte Kampta ve Olimpiyat elemelerinde Millilerin yanında olacak olan TMTF Başkanı Fatih Karaca ise ´´ Öncelikle bu yılın en önemli turnuvalarından birine, koronavirüs salgınına rağmen sağlıklı bir şekilde katılmayı, ardından inşallah Türkiyemizi başarıyla temsil etmeyi planlıyoruz. Sporcu ve antrenörlerimizin Katar´da iyi bir hazırlık dönemi geçirip, Olimpiyat yolunda başarılı sonuçlar alması en büyük hedefimiz. Ekibimize başarılar diliyor, ülkemize güzel haberlerle dönmeyi ümit ediyoruz´´ şeklinde konuştu.

07.03.2021

Diğer Haberler