A Milli takımlarımız Avrupa Şampiyonası için Lüksemburg´a gitti

2017 Avrupa Masa Tenisi Şampiyonası’nda mücadele edecek Erkek ve Kadın A Milli Takımları Lüksemburg´a gitti.
Erkekler 1.Ligi´nde Çekya, Bulgaristan ve İsviçre´nin yer aldığı F grubunda mücadele edecek olan A Erkek Milli takımımızda; İbrahim Gündüz, Ahmet Li, Gençay Menge ve Talha Yiğenler, Kadınlar 1.Ligi’nde ise Galler, Azerbaycan ve Bulgaristan´ın bulunduğu G grubunda mücadele edecek olan A Kadın Milli takımımızda Melek Hu, Ece Haraç, Aybüke Öner ve Özge Yılmaz yer alacak. 

Hedef Avrupa Şampiyonluğu

Erkeklerde 43, kadınlarda ise 38 takımın mücadele edeceği Avrupa Şampiyonasında Millilerimiz, Challenge Ligi olarak da adlandırılan Avrupa 1.Ligi´nde mücadele edecek.
Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç ´´Avrupa Şampiyonası için uzun bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu dönem içerisinde Balkan Şampiyonası ve Açık Turnuvalara da katıldık. Tecrübeli oyuncularımızın yanında, gelecek vaat eden  genç oyuncularımızla Avrupa Şampiyonasında yer alacağız. Hedefimiz her iki takımımızla da Avrupa 1.Ligi´nde şampiyon olarak Avrupa Süper Ligi´ne yükselmek´´ dedi.

Milliler çok formda

Avrupa Şampiyonasına yaklaşık üç ay süren bir kamp programı ile hazırlandıklarını söyleyen A Erkek Milli takım antrenör Onur Germiyanoğlu ´´Sporcularımız bu dönem içerisinde Balkan Gençler ve Balkan 21 yaş altı Şampiyonalarına katıldılar. Bulgaristan ve Çekya Açık Turnuvalarında mücadele ettik. Hedefimiz öncelikle A Erkek Milli takımımızla grubumuzda ilk sırayı elde ederek avantaj yakalamak istiyoruz´´ diye konuştu. A Kadın Milli takım antrenörü İrfan Tavukçuoğlu ise ´´Çok formda bir takımımız var. Grubumuzda Azerbaycan ile liderlik mücadelesi vereceğiz. Avrupa Şampiyonası grup elemelerinde rakibimizi iki maçta da yenmiştik. hedefimiz erkek takımızda olduğu gibi bayanlarda da  Avrupa Süper Ligine çıkmak´´ dedi.

Erkekler Maç Programı

13 Eylül Çarşamba saat 10:00 - Türkiye - İsviçre:
13 Eylül Çarşamba saat 19:00 - Çekya - Türkiye:
14 Eylül Perşembe saat 13:00 - Türkiye - Bulgaristan:

Kadınlar Maç Programı

13 Eylül Çarşamba saat 16:00 - Türkiye - Azerbaycan:
14 Eylül Perşembe saat 10:00 - Türkiye - Galler:
14 Eylül Perşembe saat 19:00 - Türkiye - Bulgaristan:

 

 

13.09.2017

Diğer Haberler