6 NİSAN DÜNYA HERKES İÇİN MASA TENİSİ GÜNÜ YAKLAŞIYOR

Bilindiği gibi her yıl 6 Nisan günü bütün dünyada  "Dünya Herkes İçin Masa Tenisi Günü" olarak kutlanmaktadır.

6 Nisan 2017´de 93 ülkede 90 binden fazla katılımcı ile 2017 Dünya Masa Tenisi Günü düzenlenen etkinlikler, masa tenisinin popüler olması, evrensel hale gelmesi, kapsayıcı olması ve masa tenisi sporunun herkes için gerçek bir spor haline gelmesinde çok önemli rol oynadı. 6 kıtada 93 ülkede 453 etkinlik yapıldı ve ortak bir temayla ´´Herkes İçin Masa Tenisi, Her Yerde´´ sloganı tüm kıtaları ve tüm ülkeleri dolaştı.

2017´nin birincisi İzmir olmuştu

6 Nisan´da ´Dünya Masa Tenisi Günü´ kapsamında İzmir Konak Meydanında düzenlenen ve 3 saat içinde 500 İzmirlinin masa tenisi oynadığı organizasyon, Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından ´Yılın En İyi Etkinliği´ ödülüne layık görüldü. ITTF’nin yaptığı değerlendirmede, tarihi ve halkın çok iyi bildiği bir mekanda, çok fazla katılımla, müzik ve folklorla renklendirilmiş bu etkinlik, en büyük ödül olan ´masa tenisi robotu´nu kazandı.

6 Nisan yeni etkinlikleri bekliyor
2018´deki 6 Nisan Dünya Herkes İçin Masa Tenisi Gününe sizlerde il temsilcilikleriniz, kulüpleriniz ya da dernekleriniz adına etkinlikler yaparak katılabilirsiniz.
ITTF tarafından başlatılan ve masa tenisi sporuna olan farkındalığı artırmak için çeşitli etkinliklerin yapıldığı gün ile ilgili tüm bilgiler www.tt4all.com web sayfası bulunmaktadır.

Bu sayfadaki "Register Your Event" sekmesinden etkinliğinizi kayıt ettirmeniz halinde, ITTF tarafından yapılacak olan değerlendirmeye alınabileceksiniz. Ayrıca etkinliklerin sonunda hazırlanan özet videosunda sizin de etkinliğiniz yer alabilecektir. 

www.tt4all.com web sayfasındaki etkinliğinizi kayıt edeceğiniz formda ve geçen senelerde yapılan etkinlik resimlerinden de göreceğiniz üzere;

 1- Halkın kalabalık olduğu, 2- Şehrinize ait tarihi ya da sembol olan bir mekanda, 3- Özellikle açık hava bir alanda, 4- Her yaş grubunun katılabileceği, 5- Farkındalık yaratabilecek ilginç aktivitelerin yapılması etkinliğinizi öne çıkaracaktır.

6 Nisan Dünya Herkes İçin Masa Tenisi Günü aktiviteleriniz için TMTF Halkla İlişkiler Kurulu Başkanı Yeşim Akdeniz´den bilgi alabilirsiniz. Ayrıca etkinliklerinizin tmtf.gov.tr´de yayınlanmasını için yazı ve görsellerinizi TMTF Basın Kuruluna tmtfmedya @gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

ORGANİZASYON RESMİ LOGOSUNU indirmek için buraya tıklayınız

 

 

02.04.2018

Diğer Haberler