2019´un planlaması Teknik Kurul tarafından yapıldı

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Teknik kurulu ve Milli takım antrenörleri, İstanbul Hurry inn Hotel´de salı günü başlayan toplantı ve istişare programlarına devam ediyor.
Milli takım sorumlu antrenörleri ve Teknik Kurul üyeleri, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Kerim Koç, Genel Koordinatör Tahsin Ergül ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Romen Plese ile birlikte 2018-2019 sezonu planlama toplantısını yaptılar. Teknik direktör Romen Plese, beş gün süren çalışmada, Milli takım sorumlu antrenörleri ile tüm kategorilere ilgili planlamaları yaparak kısa ve orta vadeli hedefleri belirlediler. Milli takım antrenörleri ile yapılan istişareler ve teknik kurul toplantısı sonunda alınan kararlar, çalışma raporları ve planlamalar, Yönetim Kurulu´nun onayına sunularak hayata geçirilecek.

Öte yandan, çalışmalarla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Teknik Direktör Romen Plese
´´Bayan ve Erkek milli takımlarımızın Hırvatistan ve Estonya ile oynayacağı Avrupa Şampiyonası eleme müsabakaları öncesinde bir hafta süren hazırlık kampında bulunduğum için çok mutluyum. Milli takımımızın en iyi oyuncularını görmem için çok iyi bir şanstı ve potansiyeli çok yüksek olan bir milli takımımız olduğunu söylemekten çok mutluyum. Özellikle İbrahim Gündüz, Talha Yeğenler, Özge Yılmaz ile Sibel Altınkaya kendi kulüplerinde çok iyi antrenman yaptıklarına inanıyorum. Kesinlikle Türkiye´deki diğer oyuncular için yüksek bir motivasyon kaynağı oluyorlar. Onların arkasından gelen yeni jenerasyon sporcularımız var ve onlarda bu sporcularımızı yakalamak için çok çalışmalılar´´ dedi.

Milli takım antrenörlerinin kendi kulüplerinde olduğu gibi Milli Takım Kampında da çok yoğun ve özverili çalışmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Plese ´´Bu hafta süresince büyükler, gençler, yıldızlar ve küçüklerde erkek ve bayan olmak üzere 8 kategorinin faaliyet programını ve hedeflerini masaya yatırdık. Milli takımlarımızın geniş bir listesini çıkartarak, 2018 yılının sonu faaliyet planlamasını ve 2019 yılı hedeflerini tanımladık. Oyuncularımızın daha fazla uluslararası müsabaka ve kamplara ihtiyacı var. Bu da bize bireysel olarak dünya sıralamalarında daha iyi yerlere gelmemizi ve takım müsabakalarında daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.  Türkiye Masa Tenisi Federasyonu teknik komitesi ile birlikte oyuncularımızdan daha iyi fayda sağlayabilmek adına müsabaka ve ranking sistemlerini organize edeceğiz. Umudum, her iki milli takımımızın da önümüzde oynayacağı maçları kazanarak 2019 Fransa Avrupa takım şampiyonasına katılmaları yönündedir´´ diye konuştu.

30.09.2018

Diğer Haberler