2019 TERFİ YARIŞMASI TOKAT´DA SONA ERDİ

Masa Tenisi 2019 Terfi Yarışmaları Tokat Ali Yücel Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarıyla tamamlandı.
24 ilden 30 erkek ve 14 kadın takımının katıldığı Terfi Yarışmaları sonunda erkeklerde İstanbul Darüşşafaka, kadınlarda ise Aydın Gençlik Hizmetleri Şampiyon oldu.
Terfi Yarışmalarında Kadınlarda ilk üç sırayı alan Aydın Gençlik Hizmetleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi (B) ve Samsun Maarif Kolleji MD ile 2018-2019 sezonunda Liglerde kapanan veya çekilen takımların yerine 4. 5. ve 6.sırayı elde eden Kahramanmaraş Kano Yelken, Kırklareli Gençlik ve Av.M.Düşün MTAL takımları da Türkiye 3.Ligi´ne yükselmeye hak kazandılar.
Terfi Yarışmalarında Erkeklerde ilk üç sırayı alan İstanbul Darüşşafaka, Çerkezköy Belediye Spor ve Çorum Belediye Spor (B) takımları ile 2018-2019 sezonunda Liglerde kapanan veya çekilen takımların yerine 4. ve 5. sırayı elde eden Vakfıkebir 14 Şubat ve İstanbul DSİ (B) takımları da Türkiye 3.Ligi´ne yükselmeye hak kazandılar.

2019 TERFİ YARIŞMALARI TÜM SONUÇLAR VE SIRALAMA  22.06.2019

AÇILIŞI FEDERASYON BAŞKANIMIZ YAPTI

Ali Yücel Spor Salonu´nda düzenlenen müsabakalarını seremonisine Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Vali Şerif Yılmaz, Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Cemil Çağlar ve sporcular katıldı.
Müsabakalar öncesinde Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkan Vekili Vali Şerif Yılmaz ve TMTF Yönetim Kurulu Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı´yı makamında ziyaret etti.
Terfi Ligi Yarışmalarını Spor Tokat projesi kapsamında Tokat´ta düzenlediklerini belirten Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Başkanı Fatih Karaca, Terfi müsabakaları sonunda erkeklerde ve kadınlarda ilk 3 giren takımların Türkiye  3.Ligi´ne katılma hakkı kazanacağını belirtti.
Tokat´ta hedeflerinin sporu tabana yaymak olduğunu söyleyen Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, ise "Çocuklarımızın en az bir spor dalı ile uğraşmalarını istiyoruz. Sporu sevmelerini istiyoruz. Biz buna destek veriyoruz. Çocuklar bizim her şeyimiz, gelecek kuşaklarımız. Tokat´ta da ´Spor Tokat´ projesini başlattık. Ana okullarımızdan başlayarak üniversitemize kadar sporu tabana yayıyoruz. Çok güzel sonuçlar elde ettik. Davetimizi kırmayarak Tokat´ta gelen sporcularımıza ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu´na teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

2019 TERFİ TOKAT KATILIM LİSTESİ için buraya tıklayınız

2019 TERFİ YARIŞMA TALİMATI için buraya tıklayınız

20.06.2019

Diğer Haberler