2017 Yıldızlar Ferdilerde şampiyonlar belirlendi

2017 Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na 16-19 Mart 2017 tarihleri arasında Kayseri ev sahipliği yaptı. Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde düzenlenen, 2002 ve sonrası doğumlu lisanslı sporcuların katıldığı Yıldızlar Türkiye Şampiyonasının takımlar birinciliğine 24 erkek ve 22 bayan takımı katılırken, ferdi maçlara toplam 256 sporcu katıldı. Şampiyonada Tek Erkeklerde Yalova Belediyespor’dan Yücel Ocak, Tek Bayanlarda ise Kocasinan Belediyespor’dan Özge Yılmaz birinciliği elde ettiler. Çift Erkeklerde ilk sırayı İstanbul DSİ sporcuları Sercan Erdem/Kağan Şişmanoğlu çifti elde ederken, Çift Bayanlarda birinciliği Kocasinan Belediyespor’dan  Özge Yılmaz/Kadriye Sarı ikilisi kazandı. Takım maçlarında ise Bayanlarda Kocasinan Belediyespor, Erkeklerde ise Yalova Belediyespor Şampiyonluğa ulaşan ekipler oldu. Toplam 6 kategoride yapılan müsabakalar sonunda Kocasinan Belediyespor 3 birincilik, Yalova Belediyespor, 2 birincilik, bir ikincilik, İstanbul DSİ, birer birincilik, ikincilik ve dördüncülük elde ederek Şampiyonanın en başarılı kulüpleri oldular.

TEKLER MÜSABAKALARI

Tek Erkeklerde Şampiyonluğu finalde İbrahim Atuğ´u 11-9, 11-9 ve 11-6´lık setlerden sonra 3-0 mağlup eden geçen yılın Yıldızlar Türkiye dördüncüsü ve Küçükler Türkiye Şampiyonu Yücel Ocak elde etti.  Son üç yılda üçüncü finalini kaybeden İbrahim Atuğ ikinci, geçen yılın Küçükler Türkiye dördüncüsü Özgür Yılmaz üçüncü, Emrullah Gökbulut dördüncü oldu.
Tek Bayanlarda Şampiyonluğu finalde Şükran Cangir´i 11-2, 11-6 ve 11-3´lük setlerden sonra 3-0 yenen geçen yılın Yıldızlar Türkiye üçüncüsü Özge Yılmaz kazandı. geçen yılın Küçükler Türkiye Şampiyonu Şükran Cangir ikinci, 2015 Küçükler Türkiye ikincisi Betül Töz üçüncü, geçen yılın Yıldızlar Türkiye dördüncüsü Elif Sena Gün dördüncü sırayı aldı.
TEKLER SONUÇLARINI GOOGLE DRİVE OLARAK GÖRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ 
TEKLER SONUÇLARINI EXCEL DOSYASI OLARAK İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ Sıralama Tek Erkekler
1- Yücel Ocak (Yalova)
2- İbrahim Atuğ (İstanbul)
3- Özgür Yılmaz (Zonguldak)
4- Emrullah Gökbulut (İstanbul)
5- Şükrü Can Yılmaz (Zonguldak)
6- Kaan Dönmez (Yalova)
7- Kağan Şişmanoğlu
8- Bahtiyar Toprak (İstanbul)

Sıralama Tek Bayanlar
1- Özge Yılmaz (Kayseri)
2- Şükran Cangir (Batman)
3- Betül Töz (Kocaeli):
4- Elif Sena Gün (Ankara)
5- Simge Devrin İnal (Mardin)
6- Zeynep Çelik (Ankara)
7- Jale Can (İstanbul)
8- Meltem Balaban (Bursa)

19.03.2017

Diğer Haberler