Akdeniz Oyunları´nda İbrahim Gündüz Bronz madalya kazandı

18. Akdeniz Oyunları Masa Tenisi branşı ferdi karşılaşmaları, İspanya´nın Tarragona kentinin Valls kasabasında Joana Ballart Pavilion Spor Salonunda oynandı.
Milli sporcumuz İbrahim Gündüz, 18. Akdeniz Oyunlarında bronz madalya kazandı.
İbrahim Gündüz çeyrek finalde İtalyan Bobocica´yı 2-0 geriye düştüğü maçta 10-12, 10-12, 11-6, 11-6, 1-11, 14-12 ve 11-7´lik setlerden sonra 4-3 mağlup ederek Yarı Finale yükseldi. İbrahim Gündüz, Yarı Finalde Sloven Darko Jorgic´e 4-1 mağlup oldu. 
İbrahim Gündüz, rakibi Fransız Robinot, yarı final maçında baş hakem tarafından diskalifiye edildiği için üçüncülük maçını hükmen kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.

YUNAN LOBİSİNE KARŞI DA GALİP GELDİK
2.tur Erkekler I Grubunun son maçında Mısırlı Omar Assar sakatlanıp maçtan çekilince Kıbrıs Rum Kesimi sporcusu Yiangou grup maçlarını İbrahim Gündüz ile aynı puanda tamamladı. Çeyrek finale yükselecek sporcuyu belirlemek için iki Yunanlı baş hakem genel avereja bakarak Yiangou´nun çeyrek finale yükseldiğini açıkladılar.
Milli takım teknik ekibi bir hata olduğunu tespit ederek, Organizasyon Kuruluna itirazda bulundu.  Yapılan incelemede Yunanlı başhakemlerin ITTF´in ´´İki sporcunun puan eşitliği durumunda aralarında oynanan maça bakılır´´ kuralını uygulamadıkları tespit edildi. İbrahim Gündüz Organizasyon Kurulu kararı ile çeyrek finale yükseldi. İki sporcu arasında oynanan grup maçını Milli sporcumuz 4-2 kazanmıştı. 

FERDİ MAÇLAR TAMAMLANDI

Ferdi maçlar 26-28 Haziran 2018 tarihleri arasında oynandı. Ferdi müsabakalarda ülkemizi Ahmet Li, İbrahim Gündüz, Özge Yılmaz ve Sibel Altınkaya temsil etti.

AKDENİZ OYUNLARI 2.GÜN (27 Haziran 2018)
Akdeniz Oyunları Masa Tenisi branşının 2.gününde ferdi 2.tur grup maçlarıyla devam edildi.
J Grubunda Sibel Altınkaya, Xiao Yao (İSP): 2-4, Lupulesku (SRB): 1-4, Loeuillette (FRA): 4-3
I Grubunda Özge Yılmaz, Yang Xiaoxin (MON): 0-4, Colantoni (İTA): 2-4, Dina Meshref (EGY): 0-4
J Grubunda Ahmet Li, Jorgic (SLO): 0-4, Kherouf (ALG): 0-4 Hükmen, Robinot (FRA): 0-4 Hükmen
I Grubunda İbrahim Gündüz, Yiangou (CYP): 4-2, Omar Assar (EGY): 3-4, Carvalho (POR): 1-4

AKDENİZ OYUNLARI 1.GÜN (26 Haziran 2018)
Akdeniz Oyunları Masa Tenisi branşının 1.gününde ferdi 1.tur grup maçlarıyla devam edildi.
G Grubunda Sibel Altınkaya, Arnavut Katillari´yi 4-0, Sırp Maksuti´yi 4-1 yendi. Sibel, Sloven Galic´e 4-0 mağlup oldu.
B Grubunda Özge Yılmaz, İspanyol Xiao Yao´ya 4-0 yenildi. Özge, Cezayirli Loghraibi 4-0 mağlup etti.
H Grubunda İbrahim Gündüz, Yunan Panagiotis´i 4-0, Kosovalı Karabaxhak´ı 4-0 Hükmen, İspanyol Cantero´yu ise 4-3 yendi.
C Grubunda Ahmet Li ise İtalyan Bobocica´ya 4-0 yenildi. Ahmet, Cezayirli Bouriah´ı 4-0 mağlup etti. 

AKDENİZ OYUNLARINI CANLI TAKİP ETMEK İÇİN
İspanya TV Kanalı 
Katalunya TV Kanalı

ÇOK BAŞARILI BİR SEZON GEÇİRDİK

Çok başarılı bir sezon geçirdiklerini söyleyen Bayan Milli Takım Antrenörü Sunay Atakan ´´Akdeniz Oyunlarında bayanlarda Sibel ALTINKAYA, Gülpembe ÖZKAYA ve Özge YILMAZ ‘ dan kurulu Milli Takımımız mücadele edecek. 2017-2018 sezonu sona ererken, Masa Tenisi Milli Takımları olarak, bu seneki üçüncü ve sonuncu hedef müsabakamıza hazırlanıyoruz. Dünya Takımlar Şampiyonasında Bayan takımımız 2.Ligde final oynayarak, bir sonraki Dünya Şampiyonasında Şampiyonlar Liginde Dünyanın en iyi 24 takımı arasında mücadele etmeye hak kazandı. Statüsü değişen ve Portekiz gibi yeni katılan ülkelerle standartları genişleyen Akdeniz Oyunlarında mücadele madalya mücadelesi vereceğiz. Takımımızın form durumu oldukça yüksek´´ dedi.

DİKKAT ÇEKEN BİR TAKIMA SAHİBİZ

Çok genç ve uluslar arası platformda dikkat çeken bir takıma sahip olduklarını söyleyen Erkek Milli Takım Antrenörü Onur GERMEYANOĞLU ise ´´Erkeklerde Ahmet Lİ, İbrahim GÜNDÜZ ve Abdullah Talha YİĞENLER İspanya´da mücadele verecek. Bu sene Avrupa Takımlar Şampiyonasında Erkek Takımı olarak 2. Ligde final oynama başarısını gösterdi ve Avrupa Ligi A Grubunda yarışmaya hak kazandı. Akdeniz Oyunlarında hedefimiz madalya şansımızı en iyi şekilde değerlendirmek. Hem takım hem de ferdi müsabakalarda bu şansımızı sonuna kadar zorlayacağız. Tüm sezon boyunca, bu son müsabaka için iyi bir şekilde hazırlanma fırsatımız oldu. Birçok uluslar arası turnuvanın dışında, Almanya’da üç, Fransa’da bir, Çin’de bir ve yurt içinde de altı kez olmak üzere kamplar düzenledik ve sporcularımızın form düzeylerini artırmaya çalıştık. Umuyoruz ki, bu son turnuvadan da beklentilerimiz doğrultusunda sonuçlarla dönebiliriz. Tüm sporcu, antrenör ve yönetici kafilesi olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın´´ diye konuştu. 

27.06.2018

Diğer Haberler