Hakkımızda

Türkiye´de Masa Tenisi´nin sevilmesi, tanınması ve herkes tarafından oynanabilmesi amacıyla 1966 yılında kurulan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, ülkemizi olimpiyatlarda ve uluslar arası organizasyonlarda temsil edecek sporcuları tespit ederek, müsabakalara hazırlamayı vizyon, Türk Masa Tenisi´nin tüm paydaşlarına liderlik ederek, işbirliğini geliştirmek ve bu sayede Masa Tenisi´ni ülke geneline yayılmasını sağlamayı ise misyon edinmiştir.
Aynı zamanda gazeteci olan merhum Ali Abalı İlk Federasyon başkanımız olurken, geçen 50 yıllık sürede bu spora gönül vermiş, merhum Danyal Çiper, merhume Suzan Özbek, Oktay Çimen ve Kerim Koç Federasyon başkanımız olarak bu spora hizmet etmişlerdir.

Sistemli çalışma ve planlı programlama ile Avrupa Şampiyonaları, Akdeniz Oyunları ve Balkan Şampiyonalarında sayısız madalya ve kupa kazanan Milli sporcularımız, Masa Tenisi´ne yükselen bir ivme kazandırırken, aynı zamanda basında ve kamuoyunda Masa Tenisi adının sıkça söz edilmesini sağlamıştır.

Toplumdaki bilinirliliği her geçen gün artan Masa Tenisi, sporu tabana yayma anlamında katıldığımız fuar ve açık alan etkinlikleriyle çok ciddi kitlelere ulaşmıştır. 

Türk Masa Tenisi, son olarak 2019 yılında göreve gelen Federasyon Başkanımız Fatih Karaca ve ekibi öncülüğünde yeni bir kimliğe ve çalışma heyecanına ulaşmıştır. 

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu´nun kısa, orta ve uzun vadeli plan ve projeleri ise Türk Masa Tenisini kamuoyunda bilinen, her yerde oynanan, uluslar arası alanda başarılı bir spor branş yapma yolundaki hedefimize ulaşmamızda birer mihenk taşı olmaktadır.