Hakkımızda

Türkiye´de Masa Tenisi´nin sevilmesi, tanınması ve herkes tarafından oynanabilmesi amacıyla 1966 yılında kurulan Türkiye Masa Tenisi Federasyonu, ülkemizi olimpiyatlarda ve uluslar arası organizasyonlarda temsil edecek sporcuları tespit ederek, müsabakalara hazırlamayı vizyon, Türk Masa Tenisi´nin tüm paydaşlarına liderlik ederek, işbirliğini geliştirmek ve bu sayede Masa Tenisi´ni ülke geneline yayılmasını sağlamayı ise misyon edinmiştir.
Aynı zamanda gazeteci olan merhum Ali Abalı İlk Federasyon başkanımız olurken, geçen 50 yıllık sürede bu spora gönül vermiş pek çok  isim Türk Masa Tenisi´ne hizmet etmiştir.

Türk Masa Tenisi, 2016 yılında göreve gelen Federasyon Başkanımız Kerim Koç öncülüğünde yeni bir kimliğe ve çalışma heyecanına ulaşırken, bir biri ardına gelen Uluslar arası başarılarla kısa zamanda Masa Tenisi´nin kamuoyunda adından çokça söz ettirmesini sağlamıştır. 
Sistemli çalışma ve planlı programlama ile Avrupa Şampiyonaları, Akdeniz Oyunları ve Balkan Şampiyonalarında sayısız madalya ve kupa kazanan Milli sporcularımız, Masa Tenisi´ne yükselen bir ivme kazandırmıştır. 
Toplumdaki bilinirliliği her geçen gün artan Masa Tenisi, sporu tabana yayma anlamında katıldığımız fuar ve açık alan etkinlikleriyle çok ciddi kitlelere ulaşmıştır. 
Türkiye Masa Tenisi Federasyonu´nun kısa, orta ve uzun vadeli plan ve projeleri ise Türk Masa Tenisini kamuoyunda bilinen, her yerde oynanan, uluslar arası alanda başarılı bir spor branş yapma yolundaki hedefimize ulaşmamızda birer mihenk taşı olmaktadır.