OKUL SPORLARI GENÇLER GRUP MÜSABAKALARI.....07.02.2012 06:52:46MASA TENİSİ AÇIKLAMALAR

 1. Yarışmalar; Küçükler, Yıldızlar, Gençler kategorilerinde (kız-erkek) okul takımları arasında yapılacaktır.

2. Yarışmalar, Uluslararası Oyun Kuralları ve Yarışma Yönetmeliklerine, SGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca öngörülen hükümlere uygun olarak yapılacaktır.

3. Dünya liseler arası (ISF) masa tenisi şampiyonası (kız – erkek) 31 Mart – 6 Nisan 2012 tarihleri arasında İtalya’da düzenlenecektir.

4. Yarışmalar küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde takım (kız-erkek) karşılaşmaları şampiyona sistemine göre yapılacaktır.

5. Doğum tarihleri:

Küçükler Kategorisi

2000, 2001, 2002

Yıldızlar Kategorisi

1998, 1999

Gençler Kategorisi

1995, 1996, 1997, 1998 (T)

 
6. Bir set 11 sayı olarak, maçlar ise 5 set üzerinden kazanılmış 3 set olarak oynanacaktır.
 
7. Küçükler, Yıldızlar kategorisinde takımlar en az 3 ve Gençler kategorisinde takımlar en az 4 sporcu ile mahalli yarışmalarına katılmak zorundadırlar. Daha az sporcu ile katılanlar yarışmalara alınmayacaktır. Takımlarda 2 yedek oyuncu bulunabilir.

8. Servis, servisçinin hareketsiz ve açık duran serbest elinin ayasında serbest ve hareketsiz duran topla başlayacaktır. Servisçi daha sonra topu, falso verdirmeden dikeye yakın doğrultuda yukarı doğru atacaktır. Top, serbest elin ayasını terk ettikten sonra en az 16 cm yükselecek ve vuruluncaya kadar hiçbir şeye dokunmaksızın düşmeye başlayacaktır.

9. Oyun giysisi, normal olarak kısa kollu veya kolsuz forma, şort veya etek veya tek parça spor giysisi, çoraplar ve spor ayakkabılarından oluşacaktır. Bunların dışında, örneğin eşofmanın tümü veya bir parçası gibi başka giysiler, başhakemin izni olmadan oyun sırasında giyilemez. Sporcu kıyafetlerinde beyaz, sarı ve turuncu rengin dışında tüm renkler geçerlidir.

10. Forma, etek veya şortun ana rengi, formanın yaka ve kolları dışında, kullanılan topun renginden açıkça farklı olacaktır.

 

Detaylı bilgi için Spor Faaliyetleri web sayfasına ulaşmak için tıklayınız....
 

Talimat ile iligli konularda Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri dairesi başkanlığını arayarak Okul Sporları Şubesi ile görüşebilirsiniz. Tel:03124303306

 • Sayfa :
 • 1

 • HALKIMIZ MASA TENİSİ OYNUYOR
  TMTF TV  VİDEOLAR


  FOTOĞRAF ALBÜMÜ
  S.S.S.  En Yakın Masa Tenisi